12 mars: Girls Night Out – smygpremiär av Minnen av honom (Uppsala)

minnen

Hitta din nästa visning

Välkommen till en exklusiv smygpremiär där vi bjuder på bubbel, tilltugg och popcorn! 

Ta med vännerna, din syster, eller kanske din mamma och upplev filmatiseringen av Colleen Hoovers älskade roman före alla andra. En gripande berättelse om moderskap, förlåtelse och kärlekens kraft när livet ställs på sin spets.

Kvällen inleds med mingel där vi bjuder på alkoholfritt bubbel och tilltugg. I baren finns bubbel till premiärpris och goda drinkar att beställa – och självklart får du ta med din dryck in i salongen. På din plats väntar en liten popcorn – den bjuder vi på. Filmen startar kl 18.30.

I huvudrollerna ser vi Maika Monroe och Tyriq Withers i en stark och känsloladdad historia om Kenna, som efter sju år i fängelse återvänder hem med ett enda mål – att få en andra chans och möta dottern hon aldrig fått lära känna.

Denna specialvisning av Minnen av honom med bubbel och tilltugg genomförs på Nordisk Film Bio i Uppsala torsdag den 12 mars. Biljetter till förhandsvisningen och övriga visningar av filmen hittar du här.

Print type or concept tag
Smygpremiärer på Nordisk Film Bio
Boka in ditt biobesök
Boka in ditt biobesök
  • Minnen av honom

    Speltid: 1 timme 54 minuter
    Åldersgräns: 11-årsgräns

    Minnen av honom

    Speltid: 1 timme 54 minuter
    Åldersgräns: 11-årsgräns
    Lediga platser Färre lediga platser Fåtal platser kvar Utsålt